اخبار بازی, بازی ویدئویی, مقالات

وجود یک بردگیم به نام Machine Strike در بازی ویدئویی Horizon Forbidden west

وجود یک بردگیم به نام Machine Strike در بازی ویدئویی horizon forbidden west

وجود یک بردگیم به نام Machine Strike در بازی ویدئویی Horizon forbidden west

در بازی محبوب و فوق‌العاده هورایزن غرب ممنوعه (Horizon forbidden west) یک بردگیم وجود دارد. مانند بازی Assassin’s creed valhalla که یک بردگیم به نام اورلوگ در آن وجود داشت، حال بازی هورایزن میزبان یک بازی رومیزی است. نام این بردگیم  Machine Strike است که در ادامه به توضیح این بازی فکری جذاب می‌پردازیم. با ما در جزیره‌ی بازی همراه باشید.

 

بازی ویدئویی Horizon forbidden west

Horizon forbiden west

بازی horizon forbidden west از جمله‌ بازی‌های ویدئویی موفق و پرفروشی است که توسط شرکت گوریلا گیمز ساخته و توسط سونی برای پلی‌ استیشن ۵ و پلی استیشن ۴ منتشر شد.

این بازی جهان باز در سبک نقش‌آفرینی اکشن است که دنباله‌ی بازی قبلی این مجموعه با عنوان هورایزن زیرو داون (Horizon zero down) می‌باشد. بازی هورایزن غرب ممنوعه در تارخی ۱۸ فوریه ۲۰۲۲ (۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ) منتشر شد.

 

بردگیم Machine Strike

بازی فکری و رومیزی Machine Strike

قبل از انتشار بازی هورایزن،‌ در توضیحات این بردگیم نوشته شده بود که:

« machine strike یک بازی رومیزی است که توسط ساکنان جهان هورایزن بازی می‌شود. مهره‌های بردگیم strike از قطعات فلزی و چوبی و به شکل ربات‌ها هستند. الوی در دنیای هورایزن می‌تواند strike را با NPCهای مختلف تجربه کند و آنها را به چالش بکشد.

شرکت گوریلا گیمز اعلام کرده این بازی فکری به ۱۲ زبان مختلف دنیا دوبله شده است. همچنین علاوه بر زبان انگلیسی ۲۴ زبان دیگر نیز برای زیرنویس بازی قرار داده شده است. »

 

تجربه‌ی بازی رومیزی Machine Strike

مچین استرایک هورایزن غرب ممنوعه

بازی machne stike در ۱۵ نقطه از نقشه‌ی بازی هورایزن فوربیدن وست وجود دارد. صفحه‌ی این بازی ۸ در ۸ است که هر بازیکن باید در نوبتش ۲ مهره را جا به جا کند. هدف بازی حمله کردن با مهره‌های خود و شکست دادن مهره‌های رقیب است. هر بار که Aloy یکی از حریفان خود را شکست می‌دهد قطعات جدید برای بازی باز می‌شود. همچنین این قطعات قابل خریدن از تاجران مختلف نیز می‌باشد.

این بازی مانند شطرنج است و به دقت بسیار نیاز است. گاهی به جای حمله باید شرایط را برای حمله‌های بعدی فراهم کنید. در بسیار اوقات هم باید به فکر دفاع کردن باشید تا نبازید. بازی strik به استراتژی و دقت نیاز دارد ولی قطعا هر چه تجربه‌ی شما در این بازی بیشتر شود،‌ راحت‌تر می‌توانید پیروز شوید.

 

***

نظر شما در رابطه با این مقاله چیست؟

همچنین اگر تجربه‌ی بازی horizon forbidden west  و بردگیم Machine Strike دارید حتما در بخش نظرات تجربه‌ی خود را از این بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *